Ara
  • Öykü M.

Neden Podcast?

Araba da sabah işe giderken video izleyebilir misiniz? Spor yaparken? Ya da çalışırken arkadan ingilizcenizi geliştirecek bir video izleyebilir misiniz? Ama podcast dinleyebilirsiniz.neden-podcast


Podcastler genel olarak sesli içerikler oldukları için arka planda çalarken sizi eğlendirip,eğitebilir,düşündürüp ,ilham verirken motive de edebilir.


Neden Video Değil de Podcast?


Araba da işe giderken video izleyebilir misin? Spor yaparken? Çalışırken arkadan dil öğrenebileceğin bir açabilir misin? İşte bunları podcast dinleyerek yapabildiğiniz için avantajlıdır.

Boşa geçirdiğinizi düşündüğünüz her an kulaklıkla podcast dinleyebilirsiniz. Günümüzde bilgi çok önemli bilgiye kaliteli ve verimli bir şekilde erişim ise değerlidir. Bunu nasıl kullanacağınız ise size kalmıştır.Podcast Özgürlük Verir


Podcast dinlediğiniz bir radyodan,Youtube da izlediğiniz bir videodan ya da okuduğunuz bir blogdan farklı bir içeriğe sahip değildir.Fakat podcastlerin size vermiş olduğu özgürlük sayesinde farklı ve değişik normların olduğu içerikler göreceksiniz. Podcastlerin çoğu belirlenen bir format ile bir konu hakkında konuşarak ilerler. Mesela bir bölümde "İstanbul Film Festivali" hakkında konuşup başka bir bölüm de izlediğiniz filmi eleştirebilirsiniz. Alabiliyorsanız konuk alıp filmler hakkında röportaj yapabilirsiniz veya bir ortağınız varsa onunla bu konular hakkında tartışabilirsiniz. Podcast içeriği üretmek,çekmek,editlemek kolaydır. Bir mikrofon aracılığı ile konuşup daha sonradan bunu montajlayarak arkasına müzik,ses efekti koyarak podcastinizi en güzel hale getirebilirsiniz bunun için biraz montaj bilgisine sahip olmanız gerekecektir.